Vyrobte si vlastnú sviečku: Ako vyzerá kurz Sviečkovica

V tomto texte vám prezradíme všetko o kurze výroby prírodných vonných sviečok a okrasných viečok zo živice. Vzhliadnete tu aj veľa autentických fotografií a videí :) Tešiť sa môžete napríklad aj na infošky:

  • Ako sa vyrábajú prírodné sviečky 
  • Kombinovanie vôní a používanie esenciálnych olejov 
  • Tipy a triky pre správne lisovanie kvetov a rastlín 
  • Ako pracovať so živicou

1. Čo, prečo a pre koho?

Sviečkovica vznikla s priateľmi, ktorý nám chceli pomôcť s výrobou. Bavilo nás to ešte viac ako ich a postupne sa hlásili ďalší. A potom prišiel ten moment, kedy sme si povedali, že prečo s tým neísť na verejnosť? Odvtedy sme naučili robiť sviečky už vyše sto ľudí. Dospelých, deti (najmladší účastník Sviečkovice - Sebi má len 7 rokov), dokonca sem-tam prišli aj nejakí psi. A Sviečkovica sa stala zaujímavou aj pre rôzne firmy ako kreatívny teambuilding, či rôzne partie kamarátov.    


2. A šanóny s dokladmi skrývajú...

Nie, toľko faktúr sme naozaj nestihli vystaviť :) Len sme zrecyklovali šanóny po jednej účtovníckej firme a premenili ich na herbáre. V každom z nich sú schované desiatky hodín práce pri lisovaní kvetov a rastliniek. A v tom lisovaní sa z nás stali profíci - vieme, ako sa ktorá rastlinka najlepšie suší a ktoré z nich sú najkrajšie po zaliatí živicou.3. Rada ide pod kožu

Rastlinky na okrasných viečkach nie sú namaľované ani zatavené v skle. Pri výrobe vrchnáčikov používame živicu. Po správnom výbere a rozmiešaní a trpezlivosti z nej dokážete vyčarovať hotové umelecké dielo. Základné pravidlo pri práci s ňou znie: Pozor na pokožku. Živica je agresívna a môže podráždiť a poškodiť pokožku, v horšom prípade si vytvoríte kontaktnú alergiu, ako náš Karol. Rastlinky na okrasných viečkach nie sú namaľované ani zatavené v skle. Pri výrobe vrchnáčikov používame epoxidovú živicu. Po správnom výbere a rozmiešaní a trpezlivosti z nej dokážete vyčarovať hotové umelecké dielo. Základné pravidlo pri práci s ňou znie: Pozor na pokožku. Živica je agresívna a môže podráždiť a poškodiť pokožku, v horšom prípade si vytvoríte kontaktnú alergiu, ako náš Karol.


4. Vosky, knôty, poháre

A sme na stovkách kombinácií, ktoré si môžete vybrať. Taký vosk, onaký vosk, hrúbka a typ knôtu, poháre.. Vskutku nevyhnutný prvý krok, aby vznikla kvalitná sviečka. Inak, hrabať sa v sójovom vosku je exkluzívny terapeutický zážitok, z ktorého vám kľudne vzniknú zimomriavky. Zaborenie rúk do guličiek vosku si užíva 10 z 10 účastníkov kurzu :)


5. Oleje, vône, zážitky

Čuch je napojený na pamäťové a emočné centrum v mozgu. Vďaka tomu sú práve vône veľmi účinné pri vyvolávaní emócii a spomienok s ktorými ich máte spojené. Toto nedokáže žiaden iný zmysel, iba čuch. Máme pre vás pripravené vône od výmyslu sveta. Nežné, jemné, krásne ale aj podivné, ktoré sa nám nahromadili na poličke. A je len na vás, ktoré skombinujete vo svojej sviečke. Pomôžeme vám vytvoriť si z nich tú správnu kombináciu.

 6. Čo si odnesiete

Z kurzu neodídete naprázdno, odnesiete si domov dva voňavé darčeky. Hneď večer si odnesiete ešte čerstvú, teplú mini sviečku. Približne o týždeň, keď vytvrdne živica, dostanete aj druhú, veľkú sviečku, ku ktorej si vyberiete vlastné okrasné viečko. Sviečky zrejme raz miniete ale zážitok a informácie vám zostanú navždy. Z kurzu neodídete naprázdno, odnesiete si domov dva voňavé darčeky. Hneď večer si odnesiete ešte čerstvú, teplú mini sviečku. Približne o týždeň, keď vytvrdne živica, dostanete aj druhú, veľkú sviečku, ku ktorej si vyberiete vlastné okrasné viečko. Sviečky zrejme raz miniete ale zážitok a informácie vám zostanú navždy.  


7. Zostaňte dokedy chcete

Zopárkrát sa to podarilo namiešať naozaj dokonale. Prišli ste s takou energiou, že sa kurz zmenil na veľmi príjemnú spoločenskú udalosť, na ktoré radi spomíname :) Čo poviete, je kurz výroby sviečok ten správny zážitok pre vás? Ak si ešte nieste istí, kľudne nám napíšte alebo zavolajte. Radi pohovoríme a zodpovieme detailne vaše otázky. Alebo viete, že bez takejto skúsenosti nemá ďalšia existencia zmysel? Ponuku kurzov a termínov nájdete tu :)

Cookies
Tento e-shop a partneri potrebujú Váš súhlas na využitie jednotlivých dát, aby Vám okrem iného mohli ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na políčko „Súhlasím“.