Podľa viečka spozná sa sviečka


Je to pomalá, tvorivá a extrémne radostná činnosť. Začína sa tromi dôležitými krokmi:

  1. Kvety nájsť
  2. Kvety nazbierať
  3. Kvety vylisovať
       

Sviečkovica

Najprv to boli dlhé zimné večery, silné svetlá a hodiny aranžovania rastlinných vzorov. Keď sme nestíhali, nastúpili rodinní príslušníci a kamaráti. Čochvíľa sa hlásili prvé posily. Robili to dokonca samé a úplne dobrovoľne.   

V našej hantírke je to sviečkovica. Kreatívny večer, na ktorom vznikne aj sto viečok. Možnosť vypnúť od vonkajšieho sveta. Chytíme do ruky pinzety a kontemplujeme nad nekonečnom možností, kombinácií, farieb, tvarov, druhov, veľkostí... Zrazu je pred nami celý vesmír. A niekedy vznikne vesmír aj úplne doslovne. Uhádnete, ktoré z týchto viečok sme tak nazvali a prečo? 


Mali by ste záujem?

Vznikla špeciálna, limitovaná séria autorských vrchnáčikov. Prepracované kompozície, mandaly, mýtické bytosti aj psychedelické farebné úlety. Svojou krásou predčili všetky naše očakávania. Doteraz špekulujeme, čo s nimi. Zaradíme ich ako špeciálnu edíciu na e-shop? Napíšte nám, či by ste mali o tieto kúsky záujem.


Čie sú to ruky

Dovoľte nám, aby sme Vám s vďakou a poklonou predstavili nadaných páchateľov: 

Žiaľ, pre pandemické opatrenia sme museli obmezdiť stretávanie sa aj vrámci Sviečkovíc.


Pomaly a opatrne

Prejde ešte veľa času, kým viečka nafotíme. Všetky kompozície z rastlín čaká niekoľko dní oddychu, kým pomaly vytvrdnú. Ak ste už robili so živicou, viete, o čom je reč. Živica je úžasný materiál. Pri práci s ňou však treba byť opatrný. Na dotyk to vôbec nie je príjemný zážitok. Môže vám veľmi slušne podráždiť pokožku. Ťažko sa hojí a jej pôsobenie sa prejavuje aj veľa dní neskôr.

Cookies
Tento e-shop a partneri potrebujú Váš súhlas na využitie jednotlivých dát, aby Vám okrem iného mohli ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na políčko „Súhlasím“.