Darček prezidentke aj pozvánka do Dubaja. Desať topiek za minulý rok

Sme v tom spolu. Všetky neuveriteľné fakty a život meniace zážitky o ktorých sa dočítate nižšie, máme aj vďaka vám a vašej priazni. Ďakujeme za to a budeme sa tešiť na vaše reakcie. 

Zazvonil telefón: Chceme vás na EXPO

"Dobrý deň, chceli by ste vystavovať vaše sviečky na Expo v Dubaji?" začal sa telefonát z neznámeho čísla. No jasné, srandičky... No jasné, tieto predvíkendové srandičky... Doteraz sa z toho nevieme poriadne spamätať, ale nebol to žart. 

Skončilo to tak, že stovky našich sviečok naozaj odleteli vojenským špeciálom na celosvetovú výstavu EXPO. Ručne robený produkt, ktorý predávame niečo vyše roka. A všetci sa nás pýtajú, ako je to možné. Úprimne, sami nevieme, ale sme na to hrdí doteraz.

Dámy a páni, sviečky Botanicandle si v Dubaji môžete nielen ovoňať, ale aj zakúpiť až do konca marca 2022.     


Vznikli sme prvého apríla. Fakt! 

Oficiálny dátum vzniku našej firmy je 1. apríl. Sviečky sme síce robili aj predtým, no oficiálne pod hlavičkou našich predchádzajúcich firiem. My to však s nimi myslíme vážne. A preto bolo ďalším logickým krokom založenie novej firmy za jediným účelom - vyrábať tie najlepšie a najkrajšie sviečky na svete. Tak nám k tomu, Botanicandle s.r.o., pomáhaj.  Čo by ste darovali politikom?

Chcelo by to niečo originálne, kvalitné, slovenské, pekné a voňavé. Bingo, povedali si aj na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Zadanie na protokolárne dary sme preto po(vo)ňali vážne. Pripravili sme špeci edície sviečok s ú-žas-ným slovenským levanduľovým olejom. Na prémiovosti im ešte pridala drevená kazeta vyrezaná laserom. 

 Darček z našej dielne dostala, napríklad, slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, eurokomisárka Elisa Ferreira a ďalšie významné osobnosti doma aj v zahraničí. Podľa kuloárnych informácii im sviečky voňali veľmi príjemne :)    


Letná festivalová neistota 

Zimná sezóna sa skončila a nám sa začala menej výživná, uhorková sezóna. Nič proti uhorkám, ale my sme ju premenovali na festivalovú. Voňavý stánok sme prihlásili takmer na všetky akcie, podujatia a festivaly, ktoré sme vyňuchali. Niektoré boli isté, iné premenlivé, lebo pandémia, meniace sa obmedzenia, farby na semafore, atď… 

Chudáci organizátori niekedy nevedeli ešte mesiac dopredu, či ich podujatie vôbec bude. Tie, čo boli, sme si užili naplno. Stanovanie v Banskej Štiavnici, cestovanie do Košíc, ekologické dni, alternatívne koncerty aj ezoterické prednášky. Čistá pestrosť žánrov, krásy a bytostí, ktoré ste sa pristavili, porozprávali, zoznámili, vyskúšali. Ďakujeme. 


Sviečkovice sú mňam 

Po pár interných akciách, kedy nám kamaráti pomáhali tvoriť ozdobné vrchnáčiky, sme si povedali dosť! Túto bohumilú aktivitu nemôžeme skrývať pred zrakmi verejnosti. Medzi top organizátorov kreatívnych kurzov patrí v Bratislave jednoznačne Arteliér. Farebný priestor a najlepšia káva flat white nás úplne dostali. Zorganizovali sme spolu Sviečkovice - kreatívne workshopy, kde si skoro 40 z vás vyskúšalo život sviečkarov. 

Každý event bol unikátny. Vždy inak atmosférický, vždy plný radosti z tvorivosti a vďačnosti za novú skúsenosť. Voňali ste oleje, topili vosk, hrabali sa v herbároch a zalievali živicou. Mamy tvorili spolu s deťmi, vznikli nové priateľstvá, poslali ste nám sušené päťlístky a rozvoňali svoje domovy  vlastnoručne vyrobenými sviečkami. Ozvali sa firmy a užili sme si krásny teambuilding pre 15 žien z Ad Astra Digital. V kurzoch pokračujeme aj v roku 2022. Nové termíny nájdete vždy na našej webke v časti kurzy.  


Máme 2x viac predajní

Znie to neuveriteľne, ale vône sa dajú ešte stále ovoňať najlepšie vlastným nosom. Skladáme klobúk pred všetkými obchodmi a predajcami, ktorí sa nevzdali a vydržali rok plný obmedzení. Úplne sa klaniame pred tými s dobrým vkusom a čuchom. Vďaka vašej dôvere môžeme priblížiť ľuďom poctivé prírodné voňavosti s veľkým B. S mnohými predajcami máme milé vzťahy a vtipné zážitky. Ak niečo vyrábate aj vy, tak neváhajte. Doneste, predstavte, vyskúšajte.

Po skúsenostiach každého druhu môžeme povedať, že absolútna väčšina obchodníkov sú čestní ľudia, ktorí dodržia slovo a platia faktúry načas. A navyše, niektorí z nich sa stali našimi kamošmi, s ktorými sa vždy radi stretneme nielken kvôli biznisu. Ich zoznam nájdete na webe v časti Predajne. Zistíte tam, že Botanicandle sú aj medzi darčekmi v Banke Lásky v Banskej Štiavnici.


Otvárali sme Centrum Nivy

Veľké značky a obchodné centrá si všímajú trendy a lákajú k sebe lokálnych výrobcov, ktorých produkty sa tešia stále väčšej obľube. A tak sme dostali pozvánku byť súčasťou projektu Tržnica Nivy. Ide o trhovisko vrámci Centra Nivy, ktoré spolu s novou autobusovou stanicou otvorili 30. 9. 2021. Takmer dva mesiace sme tu mali svoje stabilné predajné miesto, stánok medzi ostatnými trhovníkmi. 


Vymenili sme výhľad

Síce dočasne, ale nakoniec so šťastným koncom. Istropolis na Trnavskom mýte už viac nebude a nám sa v ňom septembri skončila nájomná zmluva. Zbohom dielňa a výhľad z 11. poschodia. Dva mesiace obhliadok rôznych priestorov na prenájom boli zúfalstvo. Nudné / ošumelé / divné... 

A potom to prišlo. Našli sme ekluzívne miesto pár metrov od veľtoku menom Dunaj. Prichýlila nás Lodenica Karlovka. Nevyužité priestory máme na zimnú sezónu a preto už opäť poškuľujeme po niekoľkých metrov štvorcových, ktoré zmeníme na nepoznanie. Máte info o super mieste pre sviečkarsku dielňu? Prosím, pošlite holuba s echom a my vás budeme uctievať naveky. Náš e-mail poznáte: sviecky@botanicandle.sk.Aká krajina, taká pandémia

Je to niečo ako Pohoda medzi festivalmi. Najväčší a najlepší. Dyzajnmarket je pojem nielen pre handmade výrobcov z niekdajšieho Československa. S malým orgánom, konkrétne srdcovým, sme vyplnili prihlášku. Veď nás možno na ten drahý event ani nevezmú. Našťastie sa stal presný opak. Zohnali sme predpísaný biely stan, naložili auto až po strop a vyrazili do veľkej neznámej, slnečnej, jesennej, pražskej,… asi vôbec najlepšej akcie, ktorú sme kedy zažili. 

Rovnako sme si užili ďalšie výborné trhy, konkrétne Lemarket v Prahe a Mintmarkety v Prahe a v Brne. Krásna atmosféra, ľudia, miesta, českoslovenština a veľa ďalších príjemných premenných spôsobili, že sme prežili tri extrémne plodné decembrové víkendy v Prahe. Snáď bude situácia lepšia, pandémia miernejšia, ľudia rozumnejší aj na Slovensku. Držíme nám všetkým palce a už teraz sa tešíme k našim bratom a susedom. Napríklad na Jarný Dyzajnmarket. Trvalo nám to rok a máme novú krabičku!

Wow, vlastne ešte dlhšie. Karol by vedel rozprávať, odkedy nemôže kvôli baleniu spávať :) Bolo to v plnom prúde sezóny a my sme len potichu hľadeli na dlhoočakávanú zásielku. Po mesiacoch prototypovania, testovania, upravovania, výberu možností a materiálu, navrhovania grafiky a farebnosti, opravovania a opätovného testovania, tu bol opäť koniec roka a blázinec.

Nájsť v tom čase ochotnú tlačiareň, ktorá stíha a garantuje kvalitu a termíny, je mega šťastie. Po prvých reakciách na živých klientoch sme sa usmievali ešte viac. Funkčná, krásna, bezpečná, praktická. Sme spokojní a môžeme vylepšovať ďalšie nekonečno vecí. Vrátane krabičky :) 

Veľké ďakujeme za pomoc s vývojom patrí tlačiarni DIW a za tlač oravskej ID ReklamaSte úžasní ak ste dočítali až sem. Páčilo / nepáčilo sa? Napíšte nám. A ak Vás naša práca baví, jej výsledky nájdete v e-shope

Cookies
Tento e-shop a partneri potrebujú Váš súhlas na využitie jednotlivých dát, aby Vám okrem iného mohli ukazovať informácie týkajúce sa Vašich záujmov. Súhlas udelíte kliknutím na políčko „Súhlasím“.